Yangın Dolabı Tesisatı

Yangın Dolabı Tesisatı

Yangın; yanıcı özelliğe sahip katı, sıvı ve gaz halindeki maddelerin kontrol dışında yanması duruma denmektedir. Yangının ne zaman, nerede ve nasıl olacağını kestirmek mümkün değildir. Bu yüzden her türlü tedbirli olmak gerekir.

Yangın dolabı tesisatları bu konuda önemli etkene sahiptir. Yangın dolabı tesisatı, binaların tasarımda dikkate alınması gereken önemli bir yangın söndürme sistemidir. Meydana gelen büyük olaylı yangınlarda yangın tüplerinin yetersiz kaldığı durumda akla gelen ilk şey yangın dolaplarıdır. Yangın dolabı içinde bulunan yangın hortumu açılarak yangın vanasının açık konuma getirilmesiyle birlikte yangına basınçlı su ile müdahale edilmektedir.

Yangın Dolabı Tesisatı, kolayca görülebilecek ve erişeme uygun olacak şekilde mümkün olduğu kadar koridor çıkışlarına ve merdivenlere yakın bir yere monte edilmesi yangın esnasında daha hızlı bir şekilde müdahale edilmesini sağlayacaktır.
 
Olası ve muhtemel yangın durumlarına can ve mal kayıplarını en aza düşürmek amacı ile kullanılan ve yasal zorunluluğu bulunan Yangın Dolapları acil müdahale için özel bir donanım içeriğine sahiptir.